Альбатрос

        5 Ноябрь 2014

альбатрос   Альбатрос — дивовижний птах. Розмах його крил більше трьох метрів і він заслужено вважається повітряним віртуозом. Альбатрос здатний годинами планувати над океаном і вміло використовує ураганні вітри. Птах здавна викликала у моряків забобонну повагу. Коли вітер різко затихає, альбатрос не може планувати, і змушений тяжко змахувати крилами. Під час штилю альбатрос зовсім не може піднятися з води. Тому він і живе в південній півкулі, де цілий рік дмуть сильні штормові вітри.

альбатрос

   Мігрувати на північ альбатросам дуже складно. Адже в зоні екватора  Атлантичним і Тихим океанами  проходить штильна смуга — майже непереборний бар’єр для цих птахів. Проте, в Тихому океані три види альбатросів з тринадцяти перебралися на північ. Один вид гніздиться на островах близько Японії, а два інші — на Підвітряних островах з групи Малих Антильських островів.

альбатрос

    Альбатроси належать до ряду  трубконосих. У птахів цього ряду дзьоб складається з окремих пластин, а ніздрі розташовані з боків, кожна в окремій трубочці. На сушу альбатроси прилітають зазвичай тільки для гніздування. Молоді птахи до першого шлюбного періоду більше двох років проводять в морі. Весь цей період вони літають над морською гладдю, а відпочивають і сплять прямо на воді.

альбатрос

    Альбатроси відкладають тільки одне яйце. Висиджування триває 60-80 днів. Перші 10-11 тижнів батьки годують пташеня рибою.

    До загону трубконосих належать також буревісники, тайфунники, кагурки, хоча всі ці птахи й дуже відрізняються один від одного як зовні, так і за розмірами. Природних ворогів у альбатросів практично немає, хіба що миші іноді роблять замах на їх гнізда.

    І на закінчення під приємну музику поспостерігайте за альбатросами у відеосюжеті

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin

x