Акули

        11 Декабрь 2015

акули    Важко знайти на нашій планеті океан або море, де б не водилися страшні хижі риби — акули — найстародавніші риби на Землі. 400 мільйонів років тому з’явилися вони на нашій планеті, а це означає, що акули старші навіть від динозаврів. На сьогоднішній день відомо більше ніж 350 видів акул, але є думка, що наука знає ще не всі види. І ще один факт, який, думаю, мало кому  відомий — у акул зовсім немає кісток. Їх скелет повністю складається з хрящів. Шкіра багатьох акул покрита шипами.

китова акула

   Рот у переважної більшості акул розташований в нижній частині голови. А зубів, таких як у акули, немає ні в кого. Зуби великі, дуже гострі і зазубрені по краях. Розташовані вони в п’ять рядів, а деякі види мають цілих сім. Якщо акула, розриваючи щось тверде, зламає собі зуб, замість нього виросте новий. Якщо знову зламає, зуб знову виросте, і так може повторюватися до шести разів.

блакитна акула

   Серед моряків розповсюджено багато різних легенд про акул. Наприклад, популярна розповідь про те, що зграя акул може напасти навіть на величезного кита. Якось зграя хижаків напала на молодого кита. Вони оточили його і рвали на шматки з усіх боків, а бідному киту ніяк не вдавалося від них позбавитися. І тільки побачивши недалеко корабель, киту вдалося якимось чином сховатися під днищем. Так він довго плив, поки акули не залишили його в спокої.

акула-молот

   Але не всі акули небезпечні для людей. Напасти, і то якщо їх спровокувати, можуть лише блакитна, тигрова, біла акули, акула меч і акула-молот. Найнебезпечнішою вважається біла акула, її навіть називають «білою смертю». Довжиною вона буває зазвичай 7-8 метрів, але іноді і до 12. Але, ще раз зауважу, на людину акули в більшості випадків нападають, тільки якщо їх спровокувати. А так їх найчастіше порівнюють з вовком. Як вовк — санітар лісу, так акула — санітар океану.

   На закінчення дивіться кадри про полювання акули, а також послухайте гарну музику

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Риба та рибалка       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin