Їжачок

        23 Июль 2012

їжачок   Їжачок або їжак звичайний. Ця тварина, певно, знайома кожному з нас з самого дитинства, поряд з хитрою лисицею, боягузливим зайцем, сірим вовком та ведмедем — Михайлом Потаповичем. Один тільки мультфільм «Їжачок в тумані» чого вартий. Але все ж таки, давайте, друзі, подивимося на їжачка, як на тварину, яка займає своє місце в природі. Отже їжачок — це одна з тварин, яка віддає перевагу пасивному захисту від своїх природних ворогів за допомогою видозміненого волосяного покриву — голок. Таких тварин в світі не та вже й багато ( я вам розповідав про дикобразів, єхидн та голкошерстів. Їжачок значно менше своїх «колег по зброї» і його вага становить близько 700 грам.

їжачок

   У багатьох казках про їжачка говориться, що їжачок на своїх голках носить собі їжу — гриби та фрукти. Мушу розчарувати діточок — це повністю вигадка казкарів. По-перше, якщо на голки, щось і чіпляється, то це абсолютно випадково і зазвичай це сухе листя або дрібні гілочки. А по-друге, їжачок … хижак (по-науковому він належить до ряду комахоїдних). Його раціон складається переважно з комах — жуків, гусениць, личинок і т.д. Іноді їжачок навіть полює на дрібних гризунів — полівок та мишей, а іноді навіть на змій — вужів та гадюк. Потрібно зауважити, що їжачок не сприйнятливий до багатьох видів отрут, в тому числі і до отрути гадюки. Рослинна ж їжа, їжакові потрібна переважно як добавка для поповнення організму відсутніми в м’ясі речовинами.

їжачок

   На зиму їжачки роблять собі зручну «спальню» у вигляді нори з камерою вистеленій листям і коли настають холода, впадають на кілька місяців в сплячку. Тривалість такої сплячки у їжачків повністю залежить від кліматичного розташування. Відразу по виходу зі сплячки у них починається шлюбний період. Через 49 днів самка їжачка приводить від 2 до 8 дитинчат, абсолютно голих, рожевих, з закритими вухами і очима. Ростуть вони дуже швидко і вже в 2 місяці молоді їжачки стають повністю самостійними і залишають їжачиху-матір.

їжачок

   Часто їжачків намагаються приручити, як домашніх вихованців. Моя думка, друзі, без крайньої необхідності (порятунок життя тварини) цього робити не варто. Їжачок — дика тварина і йому на волі краще.

   Не зміг втриматися, щоб не розмістити у статті про їжачка мультфільм «Їжачок у тумані». Дивіться і насолоджуйтеся.

   Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Комахоїдні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin

x